3 konwencjonalne metody finansowania nieruchomości.

„Nieruchomości to świetna inwestycja tylko kto może sobie pozwolić na taki wydatek ?”„ Ze dwadzieścia lat bym musiał/a oszczędzać żeby pozwolić sobie na zakup nieruchomości”

Zapewne jest wiele osób, które porzuciły swoje marzenia przez kwestię powyżej. Nie ma co się oszukiwać – sfinansowanie nieruchomości nie jest tanie. Czy to jednak znaczy, że musisz mieć odłożone pieniądze aby rozpocząć tą przygodę? Oczywiście, że nie. Większość inwestorów rozpoczynając nie mogli sobie pozwolić na zakup nieruchomości z własnych pieniędzy.

 W poniższym artykule przedstawię Ci 3 konwencjonalne metody finansowania nieruchomości. 

Kredyt hipoteczny

Najbardziej znanym sposobem na pozyskanie pieniędzy jest residential kredyt czyli kredyt hipoteczny. Jednak większości z nas kojarzy się to tylko z jednym – ciągłym spłacaniem rat. Pewnie myślisz, że 20 lat to za długo. Owszem nie jest to krótki okres czasu, ale pomyśl co będzie po tym czasie. Będziesz mieć swój własny dom i zrobisz z nim co tylko zechcesz. Może to być inwestycja w przyszłość Twoich dzieci. Możesz również go sprzedać i dzięki temu zapewnić sobie dodatkowy przypływ gotówki.

Jest jeszcze jedno ciekawe wyjście. Możesz postarać się o „constent to let”. Zorientuj się czy ta opcja jest dostępna w Twoim banku. Dzięki temu będziesz mógł wynająć swój dom pomimo kredytu hipotecznego.

 

Formalności kredytowe

Kredyt hipoteczny dostaje się na podstawie wyliczonej przez bank afordability. Zacznij więc od znalezienia dobrego brokera. Określi on kwotę kredytu jaką będziesz mógł wziąć. Pamiętaj jednak, że ten rodzaj kredytu jest „zafixowany”. Oznacza to, że po 6 miesiącach nie będziesz mógł wyciągnąć z niego środków. Gdy tak zrobisz będzie to równoznaczne z zerwaniem umowy. A co za tym idzie z karą finansową.  Jednkże kredyt hipoteczny jest dobry na pierwszą inwestycję. Dzięki niemu poprawisz swój profil jako kredytobiorca. Pozwoli to także na kupienie nieruchomości na kredyt BTL.

Kredyt BTL

3 konwencjonalne metody finansowania nieruchomości – kredyt BTL jest jedną z nich.

Co to jest BTL?

„Buy to Let” czyli kredyt inwestycyjny przeważnie odsetkowy. Oznacza to, że spłacamy tylko odsetki z 20% depozytem.  Standardowy kredyt inwestycyjny przyznawany jest osobom zarabiającym powyżej £25,000 rocznie. Twój broker może również wymagać abyś miał swój dom residential. Oznacza to, że będzie szukać Ci produktu u tzw. High street lenders. Jeżeli spełniasz te warunki to jesteś w świetnej sytuacji. Dzięki temu będziesz miał łatwiejsze i tańsze finansowanie. Ale co jeśli nie spełniasz tych warunków? Czy to Cię dyskwalifikuje z przyznania kredytu inwestycyjnego ? Oczywiście, że nie. Są banki, którym nie przeszkadzają kreatywne rozwiązania. Dostaniesz kredyt jeżeli czynsz przekroczy 130% raty kredytu. Jednak pamiętaj, jeżeli to Twoja pierwsza inwestycja będziesz musiał mieć inne źródło dochodu. Dzięki temu bank zabezpiecza się na wypadek pustostanu.

Co jeżeli opcje powyżej są dla Ciebie niedostępne ?

Wtedy zostaje jeszcze jedna opcja. Jednak bardziej ryzykowna i z dużo większymi kosztami. Mianowice „Bridge”, czyli krótkoterminowy kredyt inwestycyjny.

Bridge - krótkoterminowy kredyt inwestycyjny.

Powinieneś rozważyć tę opcję przede wszystkim gdy zależy Ci na czasie. Ten rodzaj kredytu załatwia się znacznie szybciej niż poprzednie. Dlaczego ? Bo firma, która go udziela patrzy na deal. Nie liczą się dla niej Twoje zarobki. Jedynie fakt czy osiągnie z tego zysk. A co z kosztami ? Po pierwsze nadal potrzebujesz 25% depozytu. Odsetki wynoszą mniej więcej 6-12% w skali roku. Do tego dochodzi koszt prawników Twojego lendera, entery and exit free. Całkiem sporo. Jednak gdy wiesz że twój deal jest dobry i potrzebujesz szybkiej gotówki… To do dzieła. Pamiętaj, że niektóre produkty firm bridgowych pokryją koszty kredytu. Mogą również dać Ci 75% wartości po remoncie.

Podsumowując! Poznałeś już 3 metody finansowania nieruchomości. Jeżeli masz na oku naprawdę dobrą okazję i jedyne co Cię powstrzymuje to pieniądze… To zaryzykuj. Sprawdź , który kredyt jest dla Ciebie i nie bój się go wziąć. Często to jedyna droga aby w końcu zrealizować swój plan.

Podziel się:

Facebook
LinkedIn

Najnowsze wpisy

Viewing nieruchomości – co sprawdzić?

Viewing nieruchomości – co sprawdzić? Czy planujesz kupić nieruchomość ? Czy wiesz na co zwrócić uwagę ? Jeżeli nie to koniecznie przeczytaj poniższy artykuł. Zakup

Plusy i minusy sourcingu nieruchomości

Sourcing nieruchomości w Wielkiej Brytanii to działalność, która polega na znalezieniu i pozyskaniu nieruchomości w imieniu inwestorów lub klientów. Osoby zajmujące się tym zawodem, zwane

Sourcing Nieruchomości w Wielkiej Brytanii

Rynek nieruchomości w Wielkiej Brytanii stanowi fascynujące pole do inwestycji i działalności. Jednak, aby osiągnąć sukces w tej konkurencyjnej branży, niezbędne jest zrozumienie i opanowanie

Napisz do mnie jeśli masz dodatkowe pytania

Magdalena Adigwe