7 sposobów na bycie lepszym inwestorem!

Inwestycję to biznes, który jak każdy inny potrzebuję organizacji i struktury działania. Bez konkretnego planu, a także przygotowania możemy wiele stracić. Dlatego co jakiś czas powinniśmy zrobić porządki w swoich nawykach i uporządkować kilka spraw związanych z inwestycjami. Poniżej przygotowałam dla Ciebie 7 sposobów na bycie lepszym inwestorem, które pomogą Ci usystematyzować Twoją drogę do efektywnego wykorzystania czasu i spełniania założeń Twojego planu.      

1. Przegląd dokumentów

Mnogość dokumentów, które posiadasz takie jak deal proporsal, sourcing, investing proporsal – warte są przejrzenia i usystematyzowania. Na spokojnie je przejrzyj oraz sprawdź czy możesz coś ulepszyć. Może jest coś co chcesz dodać? Czy może coś trzeba zmienić? Ukatualnij swoje dokumenty, a przyśpieszy i ułatwi to Twoje zarządzanie portfelem nieruchomości.

2. Bank account detox

Zarządzanie finansami i kontrola konta bankówego ,oże się to wydawać prosta, o ile masz jedynie kilka nieruchomości natomiast w przypadku gdy jest ich znacznie więcej możesz się pogubić. Kontrola tego co schodzi z konta bankowego? Który council tax jest za którą nieruchomość ? Które media, elektryka, czy gaz  dla której nieruchomości ? Nie wydaje się już tak proste.Rozejrzyj się jaki Twoje nieruchomości mają performance. Przeanalizuj każdą nieruchomość, jakie w przeciągu miesiąca, szcesciu miesięczy czy też roku były na nią wydatki? Jak zmieniał się czynsz? Jakie płacisz opłaty? Uwierz mi, ze warto znaleźć na to czas, może to przynieść wiele oszczędności.

3. Organizacja skrzynki mailowej

Zorganizuj swoje email’e. Przeważnie jest to kolejna czynność, którą odkładamy na później, mimo to zachęcam Cię, aby przejrzeć je właśnie teraz. Sprawdź, czy nie masz nieprzeczytanych wiadomości, wyczyść i przeorganizuj skrzynkę. Zorganizuj grupy kontaktów, skieruj przychodzące wiadomości do konkretnych folderów, to ułatwi Ci pracę i identyfikację najważniejszych wiadomości.

4. Sprawdź utilities

Porównaj oferty na gaz, elektryczność ,czy internet. Rozejrzyj się, czy na rynku nie ma bardziej opłacalnych dla Ciebie okazji nawet, jeżeli miałoby się to wiązać ze zmianą dostawcy energii lub operatora sieci. W dłuższej perspektywie może to przynieść korzyści, więc warto i tu zrewidować swoje decyzje.

5. Niesprzedane domy

W tym punkcie chcę Cię zachęcić do ponownego przejrzenia nieruchomości ,które interesowały Cię na przestrzeni ostatniego roku. Niewykluczone, że znajdą się takie, które nadal są na sprzedaż, więc warto zrobić ponowny resarch. Znajdź okoliczności, które sprawiły, że nadal są na rynku i jeżeli to dla Ciebie opłacalne wykorzystaj je. Twoja kreatywność w strategii może stworzyć ci bardzo dochodową okazję. Przeanalizuj deal’e, które nie wyszły ,oferty które były za niskie dla landlordów – może teraz jest czas, aby je ponownie sfinalizować, tym razem pomyślnie! 

6. Area research

Zrób ponowny research w swojej miejscowości. Przeanalizuj jakie są oferty, jakie są ceny domów. Dowiedz się w jakie dzielnice miasto będzię inwestować. Zastanów się, czy Twoja strategia jest nadal dla Ciebie najlepsza, a może to czas na wprowadzenie zmian? Jeżeli szykujesz się do kupna nieruchomości, to bądź przygotowany jak najlepiej. Nie tylko posiadanie środków finansowych jest kluczowe, a właśnie ta wiedza, którą zdobywasz i pogłębiasz. 

Jeśli potrzebujesz pomocy w oszacowaniu lokalizacji, albo opłacalności Twojego deal, to z chęcią Ci pomogę 🙂

7. Systematyzacja

Uporządkowanie procesów w biznesie zajmuję dużo czasu i z reguły odkładamy to na poźniej. Możesz skorzystać z pomocy innych osób i oddelegować część zadań. Co prawda wymaga to również przygotwanie materiałów dla ludzi, którzy będą Ci pomagać, omówienia aplikacji i programów, których używasz. Czasem przygotowania skryptów bądź odpowiedzi na pytania, ale warto to wszystko zrobić, bo może Ci to pomóc długoterminowo. Osoby, które bedą Ci pomgać, najprawdopodobniej wykażą się wiekszą systematyzacją w powierzonych obowiązkach. 

Poświęć swój czas, aby zrewidować swój dorobek. W całej odróży w inwestowaniu w nieruchomości, zrób wszystko, aby każdego dnia być coraz lepszy. Maksymalnie poglębiaj swoją wiedzę i ucz się od innych. 

7 sposobów na bycie lepszym inwestorem – przejrzyj wszystkie punkty i wprowadź zmiany w swoim zarządzaniu i organizacji. Te małe zmiany pozwolą Ci zaoszczędzić wiele czasu i usprawnią Twoje działania. 

Podziel się:

Facebook
LinkedIn

Najnowsze wpisy

Viewing nieruchomości – co sprawdzić?

Viewing nieruchomości – co sprawdzić? Czy planujesz kupić nieruchomość ? Czy wiesz na co zwrócić uwagę ? Jeżeli nie to koniecznie przeczytaj poniższy artykuł. Zakup

Plusy i minusy sourcingu nieruchomości

Sourcing nieruchomości w Wielkiej Brytanii to działalność, która polega na znalezieniu i pozyskaniu nieruchomości w imieniu inwestorów lub klientów. Osoby zajmujące się tym zawodem, zwane

Sourcing Nieruchomości w Wielkiej Brytanii

Rynek nieruchomości w Wielkiej Brytanii stanowi fascynujące pole do inwestycji i działalności. Jednak, aby osiągnąć sukces w tej konkurencyjnej branży, niezbędne jest zrozumienie i opanowanie

Napisz do mnie jeśli masz dodatkowe pytania

Magdalena Adigwe