Co zrobić jeśli ciągle nic mi się nie udaje?

Ciężko pracujesz, robisz wszystko zgodnie z tym co mówią bardziej doświadczone osoby, starasz się i próbujesz raz za razem kupić pierwszą nieruchomość i …. mimo to nie posuwasz się naprzód. Frustracja, żal do całego świata i pytanie, które często pojawia się w głowie – dlaczego ciągle mi się nie udaje? Spokojnie, też tam byłam i chętnie podzielę się moimi spostrzeżeniami jak zmienić tę sytuację. A na koniec mam dla Ciebie proste ćwiczenie, od którego warto zacząć zmianę swojego nastawienia.

Nie bądź swoim wrogiem

Może Cię to zaskoczy, ale często to Ty sam możesz być powodem tego, że ciągle Ci się nie udaje. Jak to możliwe? To Ty bojkotujesz swoje działania.

Znam to z własnego doświadczenia. Pracowałam, wychowywałam dzieci, uczyłam się, chodziłam na networking, pomagałam innym. Choć bardzo dużo robiłam, nie było żadnych zadowalających mnie efektów. Pojawił się żal do całego świat, a moja wiara we własne możliwości pikowała w dół.

Na tym nie koniec. Zaczęło się porównywanie się z innymi.  Co ktoś osiągnął, w jakim czasie, czy wieku, bo przecież jeśli inni potrafią to czemu nie ja?

Jeśli znajdziesz się w podobnej sytuacji, najlepszym rozwiązaniem jest jak najszybciej zmienić swoje myślenie. Zamiast zastanawiać się co zrobić jeśli ciągle nic mi się nie udaje, zapytaj siebie – co się stanie jak mi się uda? Jak będę się czuł, jeśli w końcu będę miał te rzeczy, o których teraz marzę? Jak to wpłynie na moich bliskich?

Zacznij od tego, aby być świadomy swoich myśli, języka, tego jak mówisz do bliskich i siebie. Jeśli zauważysz, że Twoje słowa są negatywne od razu powiedz STOP i przestaw się na coś pozytywnego. Na początku może wydawać się to nieco nienaturalne, ale powtarzaj sobie „dam radę”.

Zmiana języka dużo zmienia. A jeśli nie wierzysz mi na słowo – zrób test. Przez kolejne 7 dni zwracaj uwagę na to co mówisz i myślisz. Zobaczysz jak podchodzisz do wielu spraw i jak pozytywne nastawienie i wiara w siebie może dużo zdziałać.

Co zrobić jeśli ciągle nic mi się nie udaje – unikaj malkontentów

Zmień swoje otoczenie, a zmienisz swoje życie – to często powtarzane zdanie, które jest w 100% prawdą.

Jak jeszcze pracowałam na etacie po dniu spędzonym w pracy często byłam bardziej zmęczona psychicznie niż fizycznie. Pracowałam, jako opiekunka do osób starszych, więc praca sama w sobie nie była prosta. Jednak częściej to moje koleżanki i koledzy, ciągle narzekających na swoje życie, partnera, brak pieniędzy byli większym obciążeniem. Niemal automatycznie udzielało mi się ich nastawienie do świata.

Dlatego jak tylko możesz świadomie wybieraj osoby i miejsca, w których chcesz przebywać i które Cię wspierają. Jednocześnie ograniczaj kontakt z malkontentami. A zamiast tego szukaj osób, które Cię motywują, wybieraj spotkania networkingowe zgodne z Twoimi zainteresowaniami i ciągle się rozwijaj.

Oczywiście nie zawsze będziesz miał możliwość całkowitego odcięcia się od danego środowiska. Co wtedy? Już sama świadomość, że konkretne relacje Ci nie służą jest dużym krokiem. Nie wdawaj się we wspólne narzekanie, zmień temat, albo wyjdź na chwilę.

Co zrobić jeśli ciągle nic mi się nie udaje – ćwiczenie Doskonale wiem, że zmiana nastawienia, czy opinii na swój temat to nie jest prosta sprawa. Dlatego proponuje Ci na początek wykonać bardzo proste ćwiczenie. Weź kartkę papieru i napisz wszystkie powody dlaczego ciągle Ci się nie udaje. Nie zastanawiaj się. Napisz wszystko co przychodzi Ci do głowy „jestem głupia”, „nie mam wystarczającej wiedzy”, „takim jak ja to nigdy się nie udaje”, „oni mają łatwiej” itd. Nie ważne co napiszesz, ważne aby było to szczere i Twoje. Następnie potrzyj lub spal tę kartkę. Zniszcz te powody na zawsze.  Teraz masz czystą kartkę i możesz wszystko. Podziel się: Share on facebook Facebook  Share on linkedin LinkedIn Najnowsze wpisy Jak zebrać pieniądze na wkład własny na zakup pierwszej nieruchomości? Jak zebrać pieniądze na wkład własny na zakup pierwszej nieruchomości? 10 marca 2021 Brak komentarzy Chcesz kupić swoją pierwszą nieruchomość inwestycyjną, ale nie masz pieniędzy na depozyt. Możesz zaoszczędzić wymaganą kwotę, ale to często wymaga dużo czasu i wyrzeczeń. Są Czytaj więcej » Nieruchomości w UK Różnice pomiędzy HMO, a Buy to let 3 marca 2021 Brak komentarzy Choć HMO i Buy to let to strategie polegające na najmie nieruchomości, różnią się pod wieloma względami. To m.in. opcje finansowania, wymogi, jakie należy spełniać, Czytaj więcej » Strategie inwestowania w nieruchomości w UK Jaką strategię inwestowania w nieruchomości w UK wybrać? 24 lutego 2021 Brak komentarzy Flipy, najem krótko i długoterminowy, HMO, a może rent to rent – jaką strategię inwestowania w nieruchomości wybrać? Nie ma jednej odpowiedzi, wszystko zależy m.in.

Dlaczego to takie ważne?

W inwestowaniu w nieruchomości nie chodzi tylko o zakup, najem, czy sprzedaż domu czy mieszkania. Za bardzo dużą część sukcesu odpowiada Twoje nastawienie i wiara w siebie.

Niezależnie, czy dopiero zaczynasz, czy już działasz na rynku nieruchomości na pewno zdarzą się trudne chwile. Kolejna oferta zostanie odrzucona, lub kolejny landlord powie, że nie chce z Tobą współpracować. To od Twojego nastawienia będzie zależało to jak sobie poradzisz kryzysie, czy się poddasz czy zawalczysz o to, czego pragniesz.

Co zrobić jeśli ciągle nic mi się nie udaje – ćwiczenie

Doskonale wiem, że zmiana nastawienia, czy opinii na swój temat to nie jest prosta sprawa. Dlatego proponuję Ci na początek wykonać bardzo proste ćwiczenie.

Weź kartkę papieru i napisz wszystkie powody dlaczego ciągle Ci się nie udaje. Nie zastanawiaj się. Napisz wszystko co przychodzi Ci do głowy „jestem głupia”, „nie mam wystarczającej wiedzy”, „takim jak ja to nigdy się nie udaje”, „oni mają łatwiej” itd. Nie ważne co napiszesz, ważne aby było to szczere i Twoje.

Następnie potrzyj lub spal tę kartkę. Zniszcz te powody na zawsze.  

Teraz masz czystą kartkę i możesz wszystko.

A jeśli potrzebujesz wsparcia w ustaleniu celu, doborze strategii i ustaleniu planu działania zapraszam Cię na konsultację STARTER. Pomogę Ci zrobić pierwsze kroki, które przybliża Cię do sukcesu na brytyjskim rynku nieruchomości.

W razie pytań, zapraszam do kontaktu. A jeśli chcesz być na bieżąco z najnowszymi informacjami ze świata nieruchomości w UK polecam Ci moje kanały na Facebook i YouTube.

Podziel się:

Facebook
LinkedIn

Najnowsze wpisy

Viewing nieruchomości – co sprawdzić?

Viewing nieruchomości – co sprawdzić? Czy planujesz kupić nieruchomość ? Czy wiesz na co zwrócić uwagę ? Jeżeli nie to koniecznie przeczytaj poniższy artykuł. Zakup

Plusy i minusy sourcingu nieruchomości

Sourcing nieruchomości w Wielkiej Brytanii to działalność, która polega na znalezieniu i pozyskaniu nieruchomości w imieniu inwestorów lub klientów. Osoby zajmujące się tym zawodem, zwane

Sourcing Nieruchomości w Wielkiej Brytanii

Rynek nieruchomości w Wielkiej Brytanii stanowi fascynujące pole do inwestycji i działalności. Jednak, aby osiągnąć sukces w tej konkurencyjnej branży, niezbędne jest zrozumienie i opanowanie

Napisz do mnie jeśli masz dodatkowe pytania

Magdalena Adigwe