Czy można legalnie kupić nieruchomość pod inwestycję bez wkładu własnego?

Czy można legalnie kupić nieruchomość pod inwestycję bez wkładu własnego? Jeżeli kiedykolwiek usłyszycie, że to niemożliwe… nie poddawajcie się. Znajdźcie kogoś kto powie Wam TAK. Istotnie wymaga to dużo pracy, konsekwencji w działaniu i cierpliwości, ale ja Wam mówię, że wszystko jest możliwe.

BMV

Słynne BMV co to znacza? – below market value -w prostym tłumaczeniu- poniżej wartości rynkowej. Znajdźcie nieruchomość poniżej wartości. Zwykły bank Wam tego nie sfinalizuje będziecie musieli zwrócić się do tzw. bridge’a, który może dać Wam 75 % FMV czyli wartości teraz na otwartym rynku.

Jeżeli jesteście w stanie wynegocjować zakup nieruchomości 25-30% poniżej wartości rynkowej, to znajdziecie taki produkt bridge’owy?, w który teoretycznie możecie nie wkładać żadnych pieniędzy, bridge pokryje depozyt.

 

Vendor finance

W tej sytuacji to Vendor staje się Waszym bankiem. Szukajcie Vendora , który sprzedaje nieruchomość bo chce, a nie musi. Dla Was oznacza to że nie będzie się spieszył, żeby wziąć pieniądze za nieruchomość. W tym przypadku owszem procedura jest taka jak z bankiem, ale tego rodzaju rozwiązanie stwarza również przestrzeń do negocjacji. Bank czy bridge na depozyt pożyczają niechętnie, Vendor daje Wam taką możliwość. Jeżeli takiego znajdziecie, podpisujcie umowę bez wahania ,a on się ucieszy że będzie miał pozytywny cashflow.

Wspomnę tylko że niebezpieczeństwo z bridgem jest takie, że on zawsze będzie miał na uwadze przede wszystkim swoje dobro i bezpieczeństwo. Pamiętajcie też, aby uważać na koszty w tym przypadku i nie robić bridgy na małych dealach, gdyż są nieopłacalne.

 

JV

Joint Venture to po krótce wspólne przedsięwzięcie utworzone wspólnie przez dwa lub więcej podmiotów w celu realizacji określonego projektu lub wybranego celu. Co oznacza dla Was? Wykreowanie interesującego deal’u ,który zwróci uwagę. Możecie wejść w spółkę z kimś kto ma pieniądze i w ten sposób sfinansujecie depozyt.

W przypadku gdy nie macie pieniędzy to musicie być bardzo dobrzy w konstruowaniu deal’ów, w efekcie zawsze znajdziecie sposób na sfinansowanie ich. Dobry broker, dobry prawnik, specjaliści, którzy posiadają potrzebną Wam wiedzę do realizacji przedsięwzięcia to klucz. Pozwolą Wam zaoszczędzić czas, który możecie wykorzystać na budowanie relacji z Vendorem dając mu pewność, że go nie oszukacie, pomożecie gdy zajdzie taka potrzeba i najważniejsze, że przyniesie mu to zysk. Bądźcie pewni że korzyść płynąca z takiej relacji będzie obopólna.

A więc odpowiadając na pytanie: Czy można kupić nieruchomość pod inwestycję bez wkłądu własnego? Jasne, że można! Trzeba tylko chcieć i szukać rozwiązań.

Wykorzystajcie wiedzę z tego artykułu do własnych celów, bądźcie otwarci, konsekwentni i słuchajcie uważnie, a odnajdziecie rozwiązania, których wcześniej nie dostrzegaliście.

Powodzenia 😊

Podziel się:

Facebook
LinkedIn

Najnowsze wpisy

Viewing nieruchomości – co sprawdzić?

Viewing nieruchomości – co sprawdzić? Czy planujesz kupić nieruchomość ? Czy wiesz na co zwrócić uwagę ? Jeżeli nie to koniecznie przeczytaj poniższy artykuł. Zakup

Plusy i minusy sourcingu nieruchomości

Sourcing nieruchomości w Wielkiej Brytanii to działalność, która polega na znalezieniu i pozyskaniu nieruchomości w imieniu inwestorów lub klientów. Osoby zajmujące się tym zawodem, zwane

Sourcing Nieruchomości w Wielkiej Brytanii

Rynek nieruchomości w Wielkiej Brytanii stanowi fascynujące pole do inwestycji i działalności. Jednak, aby osiągnąć sukces w tej konkurencyjnej branży, niezbędne jest zrozumienie i opanowanie

Napisz do mnie jeśli masz dodatkowe pytania

Magdalena Adigwe

Chcesz poznać klucz do finansowego sukcesu?

Jeśli chcesz rozpocząć swoją podróż do sukcesu finansowego, pobierz nasz darmowy ebook, w którym poznasz kluczowe czynniki i dokładnie od czego zacząć.

Darmowy webinar:

7 kosztownych błędów początkującego inwestora

Magdalena Adigwe – ekspert inwestowania w nieruchomości