Czy to okazja na rynku nieruchomości w UK – czyli jak sprawdzić czy to dobry deal?

Znajdujesz dom poniżej wartości rynkowej w dobrym stanie. Dobra okolica, chętny do negocjacji właściciel. Czy to już okazja na rynku nieruchomości w UK? Po czym poznać, że dana inwestycja to dobry deal? Przedstawiam 5 kwestii, które pozwolą Ci odpowiedzieć na powyższe pytania.

Kiedy rynek wzrasta bardzo ciężko jest kupić nieruchomość po okazyjnej cenie. Właściciele mają wiele zapytań ofertowych i nie są chętni do negocjacji. Dla inwestorów najlepszy moment na zakup domu lub mieszkania to czas, kiedy rynek zwalnia. Pozwala to na wykorzystanie wielu metod i strategii, aby kupić taniej nieruchomość.

Niezależnie od sytuacji na rynku, jest kilka zasad, które pomogą Ci znaleźć dobry deal.

Okazja na rynku nieruchomości w UK od zmotywowanego sprzedawcy

Kupuj nieruchomości od zmotywowanych sprzedawców. Kim są taki osoby? To właściciele, dla których jak najszybsza sprzedaż domu lub mieszkania jest priorytetem. Często są to osoby, które dostały nieruchomość w spadku lub pary w trakcie rozwodu.

Takie osoby są bardziej skłonne do negocjowania ceny, bo zależy im na szybkim zamknięciu całej transakcji. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, jak znaleźć takie osoby zapraszam Cię do mojego artykułu „Jak znaleźć okazję na rynku nieruchomości w UK prosto od właściciela”.

Kupuj nieruchomości, które wymagają TLC

TLC to Tender Love Care. Na portalach typu Right Move, czy Zoopla możesz znaleźć nieruchomości, w których są wzorzyste dywany i kolorowe, jaskrawe ściany, zniszczona i stara kuchnia. W takim przypadku nieruchomość na pewno będzie wymagała remontu.

Są inwestorzy, którzy wolą zadbane domy wymagające maksymalnie odświeżenia, Jednak zaniedbana nieruchomość to często świetna okazja na rynku nieruchomości w UK.

Remont  to standardowa, ale i najprostsza procedura, która pomoże podnieść wartość nieruchomości. Inne opcje to dodanie planning permission, gdzie sprzedajesz dom z pozwoleniem na rozbudowę czy budowę kolejnego domu na działce. Możesz też powiększyć powierzchnię nieruchomości poprzez dodanie dobudówki lub zmianę układu pomieszczeń.

Pamiętaj, okazja na rynku nieruchomości w UK to domy i mieszkania, które mogą zostać zmienione lub rozbudowane.

Interesuje Cię najem w UK, chcesz dowiedzieć się czym jest stratega single let, hmo, czym się różnią i jakie wymagania należy spełniać? Jeśli TAK to polecam Ci mój kurs „Wynajem na rynku nieruchomości w UK – wszystko co musi wiedzieć inwestor„.

Okazja na rynku nieruchomości w UK to pozytywny cash flow

To zasada, którą ja osobiście zawsze przestrzegam. Przykładowo robisz flip, czyli kupujesz tanio nieruchomość, remontujesz ją i chcesz szybko sprzedać. Jednak okazuje się, że przez zawirowania na rynku musisz ją wynająć. Jeśli nie policzyłeś cash flow możliwe, że będziesz musiał dokładać do tej inwestycji.

Inwestując na rynku nieruchomości, jedną z najważniejszych rzeczy jaką się nauczyłam to, że zawsze warto założyć, że inwestycja i co ważniejsze zwrot z niej może być później, niż zakładamy.

Dlatego pamiętaj, aby sprawdzić czy dana nieruchomość jest opłacalna musisz policzyć cash flow na każdym deal. Jeśli musisz dokładać dokładać własne pieniądze nie jest to okazja na rynku nieruchomości w UK.

okazja na rynku nieruchomości w UK

Dobra lokalizacja

Okazja na rynku nieruchomości w UK to dom lub mieszkanie w dobrej lokalizacji. W przypadku kryzysu ceny spadają, jednak w „lepszych” okolicach (przykładowo bliżej centrum, czy uniwersytetu) stracisz mniej, a ich wartość będzie podnosić się szybciej.

Jeśli decydujesz się inwestować w najgorszych dzielnicach w mieście i wynajmujesz nieruchomość głównie osobom na universal credit, ceny nie będą się tak wahać. Nie będzie dużego spadku, ale też dużego wzrostu.

Dlatego , jeśli kupujesz nieruchomość, którą w perspektywie 10 lat ma przynieść duży zysk, to warto kupować w atrakcyjnych lokalizacjach.

Mam nadzieję, że te pięć zasad pomoże Ci ocenić czy inwestycja jest okazją na rynku nieruchomości w UK, czy nie. A jeśli masz z tym problem zapraszam Cię na konsultację ANALIZA DEALA, podczas której ocenimy, a co najważniejsze wspólnie policzymy opłacalność danego deal.

Zapraszam Cię także na moje pozostałe kanały Facebook i YouTube, gdzie zamieszczam najnowsze informacje ze świata nieruchomości w UK.

Podziel się:

Facebook
LinkedIn

Najnowsze wpisy

Viewing nieruchomości – co sprawdzić?

Viewing nieruchomości – co sprawdzić? Czy planujesz kupić nieruchomość ? Czy wiesz na co zwrócić uwagę ? Jeżeli nie to koniecznie przeczytaj poniższy artykuł. Zakup

Plusy i minusy sourcingu nieruchomości

Sourcing nieruchomości w Wielkiej Brytanii to działalność, która polega na znalezieniu i pozyskaniu nieruchomości w imieniu inwestorów lub klientów. Osoby zajmujące się tym zawodem, zwane

Sourcing Nieruchomości w Wielkiej Brytanii

Rynek nieruchomości w Wielkiej Brytanii stanowi fascynujące pole do inwestycji i działalności. Jednak, aby osiągnąć sukces w tej konkurencyjnej branży, niezbędne jest zrozumienie i opanowanie

Napisz do mnie jeśli masz dodatkowe pytania

Magdalena Adigwe

Chcesz poznać klucz do finansowego sukcesu?

Jeśli chcesz rozpocząć swoją podróż do sukcesu finansowego, pobierz nasz darmowy ebook, w którym poznasz kluczowe czynniki i dokładnie od czego zacząć.

Darmowy webinar:

7 kosztownych błędów początkującego inwestora

Magdalena Adigwe – ekspert inwestowania w nieruchomości