Jak szukać okazji inwestycyjnych w sieci?

Internet daje nam ogromne możliwości, aby pośród wielu ofert znaleźć te, które będą zgodne z obraną przez nas strategią. Dynamika na rynku nieruchomości jest zwrotna i potrzeba wiedzy i doświadczenia, aby w odpowiednim momencie zdecydować się na zakup. Brzmi to być może skomplikowanie, ale podam Ci parę wskazówek od czego zacząć i jak działać, aby odnieść sukces.

Resarch

Podstawą do rozpoczęcia poszukiwań okazji inwestycyjnych jest wyżej wspomniany resarch. Zdobądź, więc jak najwięcej rzetelnych informacji o rynku na którym chcesz się poruszać: poznaj miasto, lokalizację, analizuj postcode, spadki i wzrosty cen, czynsze, ceny remontu, wartość po remoncie oraz wycenę banku. Wybieraj inwestycje w miastach w których Twój cel i strategia działa. Rozszerz pole manewru o informacje pozyskane z lokalnych źródeł, a przy tym polecę Ci staranny networking.

Działanie wielopoziomowe

Przy wyszukiwaniu okazji inwestycyjncyh pomocne będzie korzystanie z wielu platform oferujących nieruchomości ( Rightmoove, Zoopla, One The Market etc.) Ograniczanie się tylko do jednej z nich sprawi, że nasze poszukiwania nie będą produktywne. Okazje inwestycyjne, często ukrywają się w dealach, które dojrzewają przez dłuższy czas. Nie poprzestawaj zatem na jednokrotnym sprawdzeniu oferty, wróć do niej, zrewiduj informacje na innych platformach. Dowiedz się, czy agent posiada inne nieruchomości w swojej ofercie.

Strategia

Strategia to plan działania oraz założenia, które ustalisz na początku wyszukiwań okazji inwestycyjnych.  Moja podpowiedź: zaplanuj każdy dzień, zdobądź rzetelne informacje oraz przeanalizuj i poznaj rynek. Jadąc na viewing miej pewność, że oglądana nieruchomość pozwoli na jej wykreowanie. Znając swoją strategię i działając zgodnie ze swoimi założeniami będziesz wiedział czego dokładnie szukasz. Co sprawi, że sprawnie odrzucisz inwestycje , które Cię nie interesują. Znaj swoje maximum i minimum, dzięki czemu będziesz miał kontrolę nad procesem poszukiwania. Nie stracisz czasu na coś co nie będzie działać. Negocjując zaczynaj zawsze od najniższej kwoty, którą jesteś w stanie zapłacić. Pamiętaj również o celu, który chcesz osiągnać!

Cashflow nieruchomości 

Cash flow to jeden z elementów sprawozdania finansowego, który pozwala  na niemalże natychmiastową ocenę potencjału i kondycji nieruchomości. Twoją uwagę powinny zwracać obiekty posiadające pozytywny cashflow. Oznacza to po krótce, że po odliczeniu wszystkich kosztów i kredytu otrzymasz swoje założone minimum.

Nieruchomości w UK

Systematyczność kluczem do sukcesu

Wbrew pozorom zaoszczędzisz swój czas przeglądając oferty cyklicznie, niż zaglądając tam jednorazowo. W przypadku dłuższej przerwy, więcej czasu zajmie Ci wrócenie do niej i nabieranie ponownie prędkości, niż poświęcenie określonego czasu np. raz w tygodniu. Panujące przekonanie, że jedynie ludzie utalentowani mogą osiągnąć sukces w poszukiwaniu nieruchomości jest błędne, ponieważ to właśnie systematyczność jest kluczowa i może stać się wyznacznikiem Twojego sukcesu.

Pozytywne nastawienie

Nie poddawaj się, nie rezygnuj. Jeżeli obierasz sobie cel, bądź konsekwentny w dążeniu do niego. Zakoduj w swojej głowie, że znajdziesz dobrą inwestycję. Takie podejście sprawi ,że refinance Twoich nieruchomości przyjdzie wysoki.

Zapraszam Cię na moje pozostałe kanały Facebook i Inwestycje w nieruchomości w UK z Magdaleną Adigwe – YouTube, gdzie zamieszczam najnowsze informacje ze świata nieruchomości w UK.

Podziel się:

Facebook
LinkedIn

Najnowsze wpisy

Viewing nieruchomości – co sprawdzić?

Viewing nieruchomości – co sprawdzić? Czy planujesz kupić nieruchomość ? Czy wiesz na co zwrócić uwagę ? Jeżeli nie to koniecznie przeczytaj poniższy artykuł. Zakup

Plusy i minusy sourcingu nieruchomości

Sourcing nieruchomości w Wielkiej Brytanii to działalność, która polega na znalezieniu i pozyskaniu nieruchomości w imieniu inwestorów lub klientów. Osoby zajmujące się tym zawodem, zwane

Sourcing Nieruchomości w Wielkiej Brytanii

Rynek nieruchomości w Wielkiej Brytanii stanowi fascynujące pole do inwestycji i działalności. Jednak, aby osiągnąć sukces w tej konkurencyjnej branży, niezbędne jest zrozumienie i opanowanie

Napisz do mnie jeśli masz dodatkowe pytania

Magdalena Adigwe