Jak zacząć inwestować w nieruchomości w UK w 5 krokach?

Zacząć od szukania okazji, a może skupić się na znalezieniu finansowania, albo zrobić kurs na temat inwestowania? Co zrobić, aby kupić pierwszą nieruchomość? Jeśli masz podobne pytania, odpowiedzi na nie znajdziesz w tym artykule. Pokażę Ci, jak zacząć inwestować w nieruchomości w UK w 5 krokach.

Po pierwsze – musisz mieć cel

Może wydawać Ci się to mało istotne, ale pomoże Ci to trzymać się konkretnego kursu.

Kolejne viewing, spotkania, rady od nie zawsze dobrze zorientowanych osób, do tego presja czasu. W takich momentach bardzo łatwo może wkraść się chaos, a przy nim ciężko o efekty.

Twój cel pomoże Ci wrócić na „właściwe tory”, a tym samym ułatwi Ci podjęcie decyzji. Często może to być rezygnacja z danej oferty, czy propozycji nie związanej z tym, czego tak naprawdę chcesz.

Dlatego, jeśli chcesz zacząć inwestować w nieruchomości w UK na początku zadaj sobie pytanie: co chcę osiągnąć. Jeśli już określisz konkretny cel na dany rok – trzymaj się go!

Jak zacząć inwestować w nieruchomości w UK

Po drugie – wybierz strategię

Kolejnym krokiem, aby zacząć inwestować w nieruchomości w UK, jest wybór strategii. W podjęciu tej decyzji pomoże Ci odpowiedź na pytanie, czy chcesz inwestować na „cash flow”, czy „capital gain”. Pierwsza opcja to comiesięczny dochód z nieruchomości, druga to jednorazowy zarobek – najczęściej większa suma. 

Na podstawie tej decyzji będziesz mógł określić strategię, od której rozpoczniesz swoją karierę jako inwestor. Co ciekawe, w przypadku części z ich nie potrzebujesz wkładu własnego.

Więcej na ten temat możesz przeczytać w moim artykule „Inwestowanie w nieruchomości bez pieniędzy – 3 najlepsze strategie”, a o samych strategiach w materiale „Jaką strategię inwestowania wybrać„.

Po trzecie – aby zacząć inwestować w nieruchomości w UK musisz określić lokalizację

Bardzo często zdarza się, że miasto wybieranie jest wcześniej niż strategia. To duży błąd, bo skąd wiesz, czy w danej lokalizacji sprawdzi się wybrana przez Ciebie opcja inwestowania.

Dlatego najpierw określ swoją strategię, potem wybierz miasto. W podjęciu decyzji o lokalizacji może pomóc metoda 5-2-1. Na czym polega? Najpierw wybieramy pięć miast, potem z nich dwa, aż dochodzimy do jednego.

Przy wyborze warto sprawdzić wielkość miasta, czy są w nim lub w okolicach zlokalizowane większe zakłady pracy, ale też to jak Ty się czujesz w danym mieście.  

Po czwarte – wybierz typ nieruchomości

Jak już wybierzesz strategię i miasto kolejnym krokiem, aby zacząć inwestować w nieruchomości w UK jest wybór typu nieruchomość. Czy  chcesz inwestować w studio flaty, a może w dwupokojowe mieszkania, albo duże czteropokojowe domy. Wszystko zależy od tego jaki masz cel i strategię.

Przykładowo, chcesz zrobić 5-pokojowe HMO w dużym mieście. Tym samym będziesz szukał nieruchomości, które swoją wielkością i lokalizacją będą odpowiadać tej strategii.

Dlatego pamiętaj o kolejności: strategia, miejsce, a dopiero na końcu szukanie konkretnej nieruchomości.

Po piąte, aby zacząć inwestować w nieruchomości w UK musisz pomyśleć o finansowaniu

Jak już wspomniałam, nie każda stratega wymaga od Ciebie wkładu własnego. Jednak w przypadku niektórych będziesz potrzebował konkretnej sumy na depozyt. Jeśli jej nie masz – spokojnie, nic straconego.

Polecam Ci mój artykuł, z którego dowiesz się „Jak zebrać pieniądze na wkład własny na zakup pierwszej nieruchomości”.

Często też otrzymuję pytania, czy 10%, czy 25% to dobry zwrot z inwestycji. Tu nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Ponownie trzeba wrócić do celu i strategii, ale też do środków finansowania. Jeśli pożyczasz pieniądze na rok czasu, ale zwrot z inwestycji będziesz miał dopiero po 3 latach to nie jest to dobry deal. Inaczej sytuacja wygląda w przypadku tej samej nieruchomości ale własnych środków.

Dlatego zanim zdecydujesz się konkretny dom lub mieszkanie, dobrze oblicz ile będą wynosić koszty wejścia, ile będą wynosić odsetki, remont, kiedy możesz spodziewać się zwrotu itd.

A jeśli nie jesteś pewny, czy dany deal to świetna okazja polecam Ci skonsultowanie się z bardziej doświadczoną osobą lub zapraszam Cię na moją konsultację ANALIZA DEALA. W jej trakcie krok po kroku wspólnie ocenimy opłacalność danej inwestycji.

A jeśli chcesz być na bieżąco z najnowszymi informacjami ze świata nieruchomości w UK polecam Ci moje kanały na Facebook i YouTube.

Podziel się:

Facebook
LinkedIn

Najnowsze wpisy

Viewing nieruchomości – co sprawdzić?

Viewing nieruchomości – co sprawdzić? Czy planujesz kupić nieruchomość ? Czy wiesz na co zwrócić uwagę ? Jeżeli nie to koniecznie przeczytaj poniższy artykuł. Zakup

Plusy i minusy sourcingu nieruchomości

Sourcing nieruchomości w Wielkiej Brytanii to działalność, która polega na znalezieniu i pozyskaniu nieruchomości w imieniu inwestorów lub klientów. Osoby zajmujące się tym zawodem, zwane

Sourcing Nieruchomości w Wielkiej Brytanii

Rynek nieruchomości w Wielkiej Brytanii stanowi fascynujące pole do inwestycji i działalności. Jednak, aby osiągnąć sukces w tej konkurencyjnej branży, niezbędne jest zrozumienie i opanowanie

Napisz do mnie jeśli masz dodatkowe pytania

Magdalena Adigwe