Jak zebrać pieniądze na wkład własny na zakup pierwszej nieruchomości?

Chcesz kupić swoją pierwszą nieruchomość inwestycyjną, ale nie masz pieniędzy na depozyt. Możesz zaoszczędzić wymaganą kwotę, ale to często wymaga dużo czasu i wyrzeczeń. Są też inne sposoby. Jakie? Dziś powiem Ci jak zebrać pieniądze na wkład własny na zakup pierwszej nieruchomości.

Ciężka praca nie zawsze popłaca

Jeśli chcesz kupić nieruchomość inwestycyjną w UK to musisz oszczędzać – to częsta opinia wielu osób. Uważają one, że jeśli planuje się zostać inwestorem nieruchomości w UK należy ciężko pracować, wszystkiego sobie odmawiać i oszczędzać każdego funta.

Idąc tym tokiem myślenia w UK byłoby znacznie więcej inwestorów i milionerów niż jest obecnie, bo przecież wiele osób ciężko pracuje w fabrykach, hotelach, w domach opieki jak ja kiedyś, ale nie są w stanie uzbierać £20 000/ £30 000, aby kupić pierwszy dom na wynajem.

Mi się to nie udało, dlatego znalazłam inne sposoby.

Jak zebrać pieniądze na wkład własny na zakup pierwszej nieruchomości – znajdź partnera

Nie mam tu na myśli partnera życiowego, a inwestycyjnego. Dokładniej JV – Joint Venture. Najczęściej są nimi inwestorzy, którzy mają pieniądze, ale nie mają czasu.

W takim przypadku po Twojej stronie jest znalezienie deal, przeprowadzenie remontu, znalezienie najemców czy zarządzanie nieruchomością (w zależności od Waszej umowy).  Dzięki temu możesz zebrać pieniądze na wkład własny na zakup pierwszej nieruchomości.

Oczywiście zanim zaczniesz szukać konkretnego inwestora musisz mieć przygotowaną dla niego profesjonalną ofertę. Na jej podstawie będzie on podejmował decyzję czy warto z Tobą współpracować czy nie.

Jeśli nie wiesz czy Twoja oferta jest wystarczająco dobra i „skusi” inwestora zapraszam Cię na konsultację. W jej trakcie przeanalizujemy Twoją ofertę, albo stworzymy nową, tak aby zwiększyć Twoje szanse na rynku.

Pamiętaj też, że warto mieć swój power team, a w nim m.in. ekipę remontową. Dzięki temu możesz inwestorowi zaoferować pełen pakiet.

Jak zebrać pieniądze na wkład własny na zakup pierwszej nieruchomości

Zacznij od deal sourcing

W tym przypadku musisz uzbroić się w cierpliwość. Średnio za deal możesz otrzymać od £2000 do maksymalnie £10 000. Jeśli dopiero zaczynasz raczej są małe szanse, aby od razu sprzedać deal za dużą kwotę, która w pełni pokryje depozyt.

Jednak nie rezygnuj! Czas na zebranie odpowiedniej kwoty możesz przeznaczyć na naukę, zdobywanie doświadczenia  oraz budowanie swojego power team. Będzie to bardzo pomocne jeśli zaczniesz kupować własne nieruchomości.

Znajdź super deal

Kolejnym ze sposobów, jak zebrać pieniądze na wkład własny na zakup pierwszej nieruchomości, jest znalezienie super deal. Tu bardzo przydatny jest networking, znajomości i wiedza – przede wszystkim ta dotycząca finansowania inwestycji.

Nie wiem czy wiesz, ale możesz dostać kredyt na 100% Twojej inwestycji. Jest to trudniejsze i często kosztuje więcej, ale jest jak najbardziej możliwe. Tym samym problem, aby zebrać pieniądze na wkład własny na zakup pierwszej nieruchomości, rozwiązuje się sam.

Niemniej, w przypadku tego sposobu koniecznie trzeba mieć dobrego brokera, który doradzi nam najlepsze rozwiązanie i przedstawi wszystkie możliwe opcje.

Jak zebrać pieniądze na wkład własny na zakup pierwszej nieruchomości?

Zrób flip, aby zebrać pieniądze na wkład własny na zakup nieruchomości pod wynajem

Co mam na myśli? Kup nieruchomość, zwiększ jej wartość i sprzedaj z zyskiem. Zapewne teraz się zastanawiasz skąd masz wziąć pieniądze na flip, jeśli nie masz nawet na depozyt.

Odpowiedź jest prosta – znajdź inwestora, który wyłoży gotówkę. Po sprzedaży nieruchomości otrzymasz pieniądze, które będziesz mógł przeznaczyć na wkład własny.

„How can I afford that” – Robert Kiyosaki

Ten cytat pojawia mi się w głowie za każdym razem kiedy chcę coś zrobić, a nie mam na to pieniędzy. Zamiast powtarzać „nie stać mnie” szukam rozwiązania i sposobu jak zdobyć wymaganą kwotę.

Pamiętaj, że choć teraz nie masz pieniędzy na depozyt nie oznacza to, że nie masz szans aby kupić nieruchomość inwestycyjną. Nie musi też wiązać się to z oszczędzaniem i odmawianiem sobie każdej, nawet najmniejszej przyjemności. Jak widzisz są sposoby, aby zebrać pieniądze na wkład własny na zakup pierwszej nieruchomości.

A jeśli dopiero zaczynasz i nie wiesz, od czego zacząć inwestowanie na brytyjskim rynku nieruchomości, zapraszam Cię na konsultację STARTER. W jej trakcie ustalimy lub sprecyzujemy Twoje cele, dobierzemy pod nie strategię, a także ustalimy plan działania.

W razie dodatkowych pytań – zapraszam do kontaktu.

A jeśli chcesz być na bieżąco z najnowszymi informacjami ze świata nieruchomości w UK polecam Ci moje kanały na Facebook i YouTube.

Pozdrawiam

Podziel się:

Facebook
LinkedIn

Najnowsze wpisy

Viewing nieruchomości – co sprawdzić?

Viewing nieruchomości – co sprawdzić? Czy planujesz kupić nieruchomość ? Czy wiesz na co zwrócić uwagę ? Jeżeli nie to koniecznie przeczytaj poniższy artykuł. Zakup

Plusy i minusy sourcingu nieruchomości

Sourcing nieruchomości w Wielkiej Brytanii to działalność, która polega na znalezieniu i pozyskaniu nieruchomości w imieniu inwestorów lub klientów. Osoby zajmujące się tym zawodem, zwane

Sourcing Nieruchomości w Wielkiej Brytanii

Rynek nieruchomości w Wielkiej Brytanii stanowi fascynujące pole do inwestycji i działalności. Jednak, aby osiągnąć sukces w tej konkurencyjnej branży, niezbędne jest zrozumienie i opanowanie

Napisz do mnie jeśli masz dodatkowe pytania

Magdalena Adigwe