Jak znaleźć okazję na rynku nieruchomości w UK prosto od właściciela?

Kupując nieruchomość bezpośrednio od właściciela znacznie łatwiej negocjować cenę. Unikniesz też ewentualnych prowizji dla agencji, czy osoby, która znalazła dany deal. Jednak, jeśli chcesz skorzystać z tej opcji nie możesz opierać się tylko na ofertach w sieci. Jak zatem znaleźć okazję na rynku nieruchomości w UK prosto od właściciela? W tym artykule znajdziesz odpowiedź na to pytanie i sprawdzone przeze mnie metody.

Jak znaleźć okazję na rynku nieruchomości w UK prosto od właściciela – idź na spacer!

Poważnie, to jedna z najlepszych metod na znalezienie okazji na rynku nieruchomości prosto od właściciela. Część osób, zwłaszcza starszych, nie chce korzystać z pomocy agencji, wolą tradycyjną tabliczkę „for sale” przed domem lub w oknie.

Oczywiście, nie chodzi aby przejść całe miasto, ale regularnie odwiedzać lokalizacje, które Cię interesują. W takiej sytuacji zawsze miej przy sobie wizytówkę, gdzie oprócz Twoich danych będzie informacja, że kupujesz domy.

A jeśli dopiero zaczynasz swoją karierę na rynku nieruchomości polecam Ci mój artykuł „Jak zacząć inwestować w nieruchomości w UK w 5 krokach„.

Wykorzystuj okazje

Jeśli już znalazłeś okazję lub dopiero oglądasz daną nieruchomość z agentem, zawsze zapukaj do sąsiadów.

Warto już od samego początku budować dobre relacje, które z czasem mogą zamienić się na deal. Przedstaw się, powiedz że planujesz kupić dom obok, zapytaj o dzielnicę i czy nie znają innych osób, które chcą sprzedać nieruchomość w tej lokalizacji.  

Czym więcej osób wie, czym się zajmujesz tym Twoje szanse rosną. I pamiętaj, zawsze chętniej pomagamy i współpracujemy z osobami, które znamy i lubimy. Dotyczy to też Twoich potencjalnych sąsiadów i mieszkańców danej lokalizacji.

Jeśli chcesz znaleźć okazję na rynku nieruchomości w UK prosto od właściciela pomyśl o ulotkach

W tym przypadku trzeba być jednak ostrożnym.

Po pierwsze ulotki wymagają konkretnych nakładów finansowych. Nie zawsze masz też gwarancję, że przyniosą oczekiwany przez Ciebie efekt.

Mogą też szybko zaginąć w gąszczu innych ulotek roznoszonych przez inne firmy.

Niemniej warto mieć własne ulotki, na których znajdzie się nieco więcej informacji. Oprócz danych kontaktowych możesz zawrzeć na nich korzyści jakie płyną ze sprzedaży bez pośredników oraz współpracy z Tobą.

Ulotki świetnie mogą sprawdzić się w sklepach, restauracjach „take away”, a nawet na poczcie. Możesz zapytać, czy nie możesz zostawić kilku dla zainteresowanych osób.

Jak znaleźć okazję na rynku nieruchomości w UK prosto od właściciela - napisz list

Napisz list

Jeśli zauważysz, że w danej lokalizacji jest dom, w którym nikt nie mieszka wsuń wspomnianą wcześniej ulotkę. Możesz też w Land Registry, sprawdzić kto jest właścicielem domu i napisać do tej osoby list z Twoją propozycją lub rozwiązaniem problemu. Identyczną metodę możesz zastosować w przypadku domów, które są już bardzo długo na rynku.

W powyższych sytuacjach znalezienie okazji na rynku nieruchomości w UK prosto od właściciela jest dużo łatwiejsze, bo kontaktujesz się bezpośrednio z nim.

Z lokalnego council możesz otrzymać listę licencjonowanych HMO i również do nich napisać list.

Jeśli uda Ci się znaleźć okazję na rynku nieruchomości w UK prosto od właściciela jesteś często na dużo lepszej pozycji, niż jakbyś kupował przez agencję. Po pierwsze znacznie łatwiej negocjować cenę. Często zdarza się, że ona nie jest najważniejsza dla właściciela, ale relacja z kupującym. Jeśli będziesz dla nich osobą godną zaufania, mają większą gwarancję, że transakcja dojdzie do skutku.

Jeśli masz konkretne pytania zapraszam Cię do kontaktu lub na KONSULTACJĘ STARTER. W jej trakcie nie tylko opowiem Ci jak szukać okazji, ale przede wszystkim wspólnie ustalimy Twój cel i plan działania.  

Zapraszam Cię także na moje pozostałe kanały Facebook i YouTube, gdzie zamieszczam najnowsze informacje ze świata nieruchomości w UK.

Podziel się:

Facebook
LinkedIn

Najnowsze wpisy

Viewing nieruchomości – co sprawdzić?

Viewing nieruchomości – co sprawdzić? Czy planujesz kupić nieruchomość ? Czy wiesz na co zwrócić uwagę ? Jeżeli nie to koniecznie przeczytaj poniższy artykuł. Zakup

Plusy i minusy sourcingu nieruchomości

Sourcing nieruchomości w Wielkiej Brytanii to działalność, która polega na znalezieniu i pozyskaniu nieruchomości w imieniu inwestorów lub klientów. Osoby zajmujące się tym zawodem, zwane

Sourcing Nieruchomości w Wielkiej Brytanii

Rynek nieruchomości w Wielkiej Brytanii stanowi fascynujące pole do inwestycji i działalności. Jednak, aby osiągnąć sukces w tej konkurencyjnej branży, niezbędne jest zrozumienie i opanowanie

Napisz do mnie jeśli masz dodatkowe pytania

Magdalena Adigwe